Zakład Produkcyjno-Usługowy
FARKO
S C
89-115 Mrocza, ul. 22 Lipca 4
e-mail     farko@progbit.pl

W ZDROWYM CIELE
ZDROWA SKÓRA

tel.        (+48 52) 381 25 46
tel./fax (+48 52) 381 25 56

Zakład Produkcyjny
Tarkowo Dolne 43
86-060 Nowa Wieś Wielka
4 Strona Główna
4 Produkty
ANTYPOT
MYKOFAR MITE
MYKOFAR FORTE
TALK
ALIFAR
ALIFAR krople doustne - nowy lek przeciwko miażdżycy (Pozwolenie Ministra Zdrowia nr 10176)

4 WSTĘP
ALIFAR jest preparatem stosowanym w profilaktyce miażdżycy, podwyższonym poziomie cholesterolu całkowitego we krwi, a także przeciw infekcjom gardła i górnych dróg oddechowych. Jest to jedyny preparat czosnkowy w postaci nalewki alkoholowej dostępny na polskim rynku, jest standaryzowany na zawartość substancji czynnej - alliiny. Zawiera 65% alkoholu etylowego. Ekstrakcja etanolem świeżych cebul czosnku w odpowiednich unikatowych warunkach prowadzi do uzyskania maksymalnej zawartości alliiny. Alliina przekształcana jest w biologicznie czynną allicynę. Allicyna odpowiada za właściwości przeciwmiażdżycowe, przeciwnadciśnieniowe, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i tonizujące czosnku. Allicyna wpływa regulująco na przemianę tłuszczu. Allicyna zmienia korzystnie proporcję poziomu cholesterolu LDL/HDL – to prowadzi do skutecznej terapii przeciwmiażdżycowej. Substancja czynna allicyna obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów w osoczu - reguluje tym samym nadciśnienie, jednocześnie redukuje objawy miażdżycy tętnic (bóle i zawroty głowy, bezsenność), poprawia płynność krwi i krążenie. Ogranicza również negatywne zmiany, takie jak lepkość płytek i powstawanie skrzepów. Wykazano, że czosnek hamuje wytwarzanie cholesterolu w wątrobie, przez co przyczynia się do obniżenia jego poziomu we krwi. Ponadto czosnek wykazuje działanie ogólnie wzmacniające, co ma szczególne znaczenie w przypadku chorób wieku starczego. Czosnek zalicza się do roślin przywracających utraconą równowagę w organizmie; stwierdzono, że wzmaga on przyswajanie witamin, które usprawniają działanie układu nerwowego i czynności wieńcowych naczyń krwionośnych. Stosowanie czosnku przez dłuższy czas wpływa na lepszą wydolność i ogólne wzmocnienie organizmu, jak również na złagodzenie wielu dolegliwości związanych ze starzeniem się organizmu – dlatego czosnek uważany jest za dobre „geriatricum”. W czosnku występuje także wiele witamin i pierwiastków śladowych, jak np. magnez, żelazo, fosfor, wapń, sód – odgrywających ważną rolę biokatalizatorów, których niedobór może być odpowiedzialny za przyśpieszenie procesów starzenia. Dowodem skuteczności ALIFARU jest jego standaryzacja na zawartość alliiny (nie mniej niż 120 mg%). W taki sposób nie są standaryzowane pozostałe preparaty czosnkowe dostępne w Polsce. Technologia produkcji preparatu ALIFAR została opracowana przez Pana Profesora Lutomskiego - światowej sławy fitoterapeutę. Technologia ta jest unikatowa i została tak opracowana, że zapobiega utracie cennych substancji czynnych. Zatem przygotowanie takiej nalewki czosnkowej w warunkach domowych jest nierealne. Preparat ALIFAR posiada swoisty zapach, ale jego codzienne spożywanie nie powoduje wydzielania przykrej woni.

4 WŁAŚCIWOŚCI
- skutecznie obniża poziom tłuszczów i cholesterolu we krwi
- wydatnie poprawia krążenie obwodowe
- znacząco wspomaga zwalczanie infekcji bakteryjnych i grzybiczych górnych dróg oddechowych

4 SKŁAD
Allii sativi bulbus recens extractum fluidum (0,45:1, etanol 65% wag.) - płynny wyciąg etanolowy ze świeżych cebul czosnku.
Preparat ALIFAR zawiera zespół składników czynnych, głównie związki siarkowe: alliinę i produkty jej rozpadu. Zawartość alliiny w preparacie wynosi nie mniej niż 120 mg%, alkoholu etylowego - 65%.

4 DZIAŁANIE
Preparat zmniejsza lepkość krwi poprawiając jej przepływ w krążeniu obwodowym, obniża poziom lipidów i cholesterolu we krwi. Związki siarkowe zawarte w preparacie ALFAR mają również działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze na błony śluzowe jamy ustnej i gardła.

4 WSKAZANIA
Środek pomocniczy stosowany w podwyższonym poziomie cholesterolu całkowitego we krwi. Profilaktycznie w zapobieganiu miażdżycy. Środek przeciw infekcjom gardła i górnych dróg oddechowych.

4 PRZECIWWSKAZANIA
Nie podawać osobom z chorobą alkoholową.

4 OSTRZEŻENIA
Preparat zawiera około 65% alkoholu etylowego – nie podawać dzieciom.

4 ZALECANE ŚRODKI OSRTOŻNOŚCI.
Stosowanie leku podczas ciąży i karmienia piersią: dotychczas brak danych.
Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów: preparat zawiera 65% wagowych alkoholu etylowego; przyjęty w ilości większej od zalecanej może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów.

4 DAWKOWANIE I SPOSÓB UŻYCIA.
Dorośli 2 do 3 razy dziennie po 50 kropli z mlekiem. Ze względu na zawartość alkoholu etylowego nie podawać dzieciom.

4 DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE.
Rzadko dolegliwości żołądkowo – jelitowe i odczyny alergiczne. Preparat może zmienić zapach skóry i oddechu.

4 DOSTĘPNE OPAKOWANIA.
Butelki ze szkła ciemnego zawierające 40,0; 80,0; 200,0 gramów preparatu; zamykane nakrętką.

4 PRZECHOWYWANIE
Preparat powinien być przechowywany w pomieszczeniach suchych, nienasłonecznionych, w temperaturze do 25ºC.

Kodowanie zgodne z ISO Latin-2 (8859-2). Optymalizowane: MS IE 6, 1024 x 768, True Color, JavaScript. Strony wykonane przez Z.U.I."ProgBit"