Zakład Produkcyjno-Usługowy
FARKO
S C
89-115 Mrocza, ul. 22 Lipca 4
e-mail     farko@progbit.pl

W ZDROWYM CIELE
ZDROWA SKÓRA

tel.        (+48 52) 381 25 46
tel./fax (+48 52) 381 25 56

Zakład Produkcyjny
Tarkowo Dolne 43
86-060 Nowa Wieś Wielka
4 Strona Główna
4 Produkty
ANTYPOT
MYKOFAR MITE
MYKOFAR FORTE
TALK
ALIFAR
MYKOFAR FORTE zasypka przeciwpotliwa i przecigrzybicza (Pozwolenie Ministra Zdrowia nr RR/3091/05)

4 WSTĘP
Czy wiesz, co to jest „STOPA SPORTOWCA”? Jest to nieprzyjemna i przewlekła dolegliwość wywołana zakażeniem grzybiczym. Schorzenie to dotyczy ludzi aktywnie uprawiających sport, stąd nazwa. Rozwojowi grzybów sprzyjają: ciepło, wilgoć i uszkodzenie skóry stopy. Grzybice stóp są trudne do zwalczania, gdyż jest to często bezobjawowa dolegliwość. Ponadto zarodniki grzybów potrafią przeżyć długi czas w skarpetach i butach, co prowadzi do ponownego zakażenia. Czy wiesz, jak przeciwdziałać zakażeniu grzybicą? Przede wszystkim należy nosić odpowiednie obuwie, zależne od pory roku, najlepiej skórzane, dzięki któremu skóra stóp może swobodnie oddychać. Uważaj w miejscach publicznych takich jak: przebieralnie, baseny, prysznice – nie chodź boso! Starannie osuszaj stopy po umyciu, szczególnie przestrzenie międzypalcowe, aby nie pozostawała wilgoć, sprzyjająca rozwojowi grzybów. Zastosuj MYKOFAR MITE lub MYKOFAR FORTE!!! MYKOFAR MITE i MYKOFAR FORTE w opakowaniach 30.g zawierają kwas salicylowy, alumen (siarczan glinowo-potasowy dwunastowodny), sól cynkową kwasu undecylenowego oraz talk. W formie MITE sól cynkowa kwasu undecylenowego występuje w stężeniu 10%, zaś w formie FORTE w stężeniu 20%. Preparaty posiadają działanie przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne, ściągające i osuszające. Sól cynkowa kwasu undecylenowego niszczy kolonie Epidermophyton, Trichophyton i Microsporum spp. Pozostałe składniki preparatu posiadają właściwości ściągające, osuszające, przeciwpotliwe i przeciwbakteryjne. Stosowanie MYKOFARÓW stanowi uzupełnienie działania ANTYPOTU, który jest zasypką stosowaną w nadmiernej potliwości stóp. Proponowane stężenia soli cynkowej kwasu undecylenowego opierają się na wiedzy zawartej w Farmakopei USA, Farmakopei Brytyjskiej i Europejskiej. Oprócz uczuleń kontaktowych oraz uszkodzeń mechanicznych, nie ma przeciwwskazań do stosowania preparatów MYKOFAR MITE i MYKOFAR FORTE.

4 SKŁAD
30 gramów zasypki do stóp MYKOFAR MITE zawiera:
- 0,3 grama kwasu salicylowego
- 3,0 grama siarczanu glinowo-potasowego dwunastowodnego (alumenu)
- 6,0 grama undecylenianu cynku
- 20,7 grama talku

4 WŁAŚCIWOŚCI I DZIAŁANIE
Dzięki zawartości soli cynkowej kwasu undecylenowego, której stężenie wynosi 20%, preparat wykazuje działanie grzybobójcze w stosunku do Epidermophyton, Trichophyton i Microsporum spp. Pozostałe składniki posiadają właściwości przeciwpotliwe, przeciwbakteryjne, ściągające i osuszające skórę.

4 ZASTOSOWANIE
Grzybica stóp z towarzyszącą nadmierną potliwością.

4 PRZECIWWSKAZANIA
Nie stosować na owrzodzenia i rany skóry stóp.

4 DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Nie są znane.

4 SPOSÓB UŻYCIA
Po starannym umyciu i osuszeniu skóry stóp zapudrować przestrzenie międzypalcowe i skórę. Zabieg wykonywać 2 razy dziennie.

4 OPAKOWANIE
Pudełko z polipropylenu zawiera 30 gramów zasypki.

Kodowanie zgodne z ISO Latin-2 (8859-2). Optymalizowane: MS IE 6, 1024 x 768, True Color, JavaScript. Strony wykonane przez Z.U.I."ProgBit"